Kista 1700-tal barock
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, 1700-tal, barock, ek, smidesbeslag, invändigt bemålad med ägarmonogram och datering 1821, höjd ca 75, 68x50 cm
Saknar lås, delar av smidesbeslag saknas, senare bemålning, skador, senare benställning
859672
2021-01-02