ALVAR JANSSON: Ölcafé

ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé
ALVAR JANSSON: Ölcafé

Såld för:

56 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

ALVAR JANSSON (1922-1991): Ölcafé, signerad A.J., olja på duk, 88x139,5 cm

Utförd sent 1960-tal. Målningen föreställer Café Tjoget på Långholmsgatan 20.

859675

2021-02-28