EVERT LUNDQUIST: Krukorna

EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna
EVERT LUNDQUIST: Krukorna

Såld för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Krukorna, signerad och daterad Evert Lundqvist -58, 15/50, torrnålsgravyr, bidmått ca. 39x30 cm

LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 84 i verksförteckningen

859696

2021-02-28