EVERT LUNDQUIST: Krukorna
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Krukorna, signerad och daterad Evert Lundqvist -58, 15/50, torrnålsgravyr, bidmått ca. 39x30 cm
LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 84 i verksförteckningen
859696
2021-02-28