EVERT LUNDQUIST: Gubben i porten

Såld för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Gubben i porten, signerad och daterad Evert Lundqvist -58, 1/20, torrnålsgravyr, bidmått ca. 31x24,5 cm

LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 142 i verksförteckningen

859698

2021-02-28