EVERT LUNDQUIST: Gubben i porten
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Gubben i porten, signerad och daterad Evert Lundqvist -58, 1/20, torrnålsgravyr, bidmått ca. 31x24,5 cm
LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 142 i verksförteckningen
859698
2021-02-28