EVERT LUNDQUIST: Kloten

EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten
EVERT LUNDQUIST: Kloten

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Kloten, dubbelsignerad i trycket samt i blyerts E Lundqvist, utförd 1956, numrerad 8/50, torrnålsgravyr, 18x16 cm.

LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 59 i verksförteckningen

859706

2021-02-28