EVERT LUNDQUIST: Kloten
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Kloten, dubbelsignerad i trycket samt i blyerts E Lundqvist, utförd 1956, numrerad 8/50, torrnålsgravyr, 18x16 cm.
LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 59 i verksförteckningen
859706
2021-02-28