JOHN JON-AND: Konstnären Martin Åberg

Såld för:

550 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Konstnären Martin Åberg, kolteckning på papper, stämpelsignerad Jon-And, bildstorlek ca 225x17 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

pappersveck

859871

2021-02-28