Curt Fischer vägglampa
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat, lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar aluminiumskärm, max längd ca 121 cm, diam på skärm ca 19 cm
Slitage, ej funktionstestad
859924
2020-12-28