Vaser Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND & CARL-HARRY STÅLHANE, vaser 2 st, Rörstrand 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i bruna och grågröna toner, signerade R CH SWEDEN CAK och R SWEDEN GN ASK, höjd 21 och 22 cm

Smärre slitage

859990

2021-01-10