Vaser Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND & CARL-HARRY STÅLHANE, vaser 2 st, Rörstrand 1960-tal, stengods, harpälsglasyr i bruna och grågröna toner, signerade R CH SWEDEN CAK och R SWEDEN GN ASK, höjd 21 och 22 cm
Smärre slitage
859990
2021-01-10