Ring silver/ 18K Antik

Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik
Ring silver/ 18K Antik

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RING, silver/ 18K, antik, svensk kontrollstämpel, 1916, oval fasettslipad onyx, krans med små diamanter med äldre slipning, stl ca 18 1/2 jmfr 58, vikt ca 3.2 g

Åldersrelaterat slitage. Diamanter med små naggar förekommer.

860035

2021-01-03