Skål Kina 1800-tal

Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, konturerad form, polykrom dekor av figurscen, höjd ca 8,5, längd 26 cm

Spricka, slitage

860099

2020-12-29