Pentti Sarpaneva Ring Bronze Finland

Klubbat för:

350 SEK

800 SEK

PENTTI SARPANEVA, ring, bronze, Finland, 1960-tal, formgiven enligt uppgift med inspiration av bysantinsk formspråk, justerbar öppen skena, vikt ca 15.2 g

Bruksskick.

860100

2021-01-03