Kaffeservis Matservis Musselmalet
Klubbat för:
39 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, Musselmalet, Royal Copenhagen, 96+3 delar, hel- och halvblond, första sortering, bestående av: 12 kaffekoppar med fat (+2 fat), nr 719, 6 moccakoppar med fat, nr 1038, fat på fot, nr 1092, assiett, nr 575, skål, nr 563, 12 djupa tallrikar, nr 604, sockerskål, (saknar lock), nr 605, sockerskål, nr 112, gräddkanna, nr 1031, cremekopp med lock, nr 64, 12 assietter, nr 574, kakfat på fot, nr 428, rektangulärt fat, nr 716, 2 kakfat, nr 140-141, stekfat, nr 1149, 12 förrättstallrikar, nr 622, 12 mattallrikar, nr 627, ljusstake, nr 1138, 12 efterrättsskålar, nr 574, lövfat, nr 548, 3 uppläggningsskålar, nr 456, 457, 579, terrin med lock, nr 163 samt 182, medföljer pepparkar, B&G, nr 52b
Minimalt slitage, ett kaffefat med nagg
860101
2020-12-30