Kaffeservis Matservis Musselmalet

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MAT- OCH KAFFESERVIS, Musselmalet, Royal Copenhagen, 96+3 delar, hel- och halvblond, första sortering, bestående av: 12 kaffekoppar med fat (+2 fat), nr 719, 6 moccakoppar med fat, nr 1038, fat på fot, nr 1092, assiett, nr 575, skål, nr 563, 12 djupa tallrikar, nr 604, sockerskål, (saknar lock), nr 605, sockerskål, nr 112, gräddkanna, nr 1031, cremekopp med lock, nr 64, 12 assietter, nr 574, kakfat på fot, nr 428, rektangulärt fat, nr 716, 2 kakfat, nr 140-141, stekfat, nr 1149, 12 förrättstallrikar, nr 622, 12 mattallrikar, nr 627, ljusstake, nr 1138, 12 efterrättsskålar, nr 574, lövfat, nr 548, 3 uppläggningsskålar, nr 456, 457, 579, terrin med lock, nr 163 samt 182, medföljer pepparkar, B&G, nr 52b

Minimalt slitage, ett kaffefat med nagg

860101

2020-12-30