Taburetter, gustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TABURETTER, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, sarger med bandfläta, hörnfleuronger, godronnerade benanfanger, avmalnande kannelerade ben, framtagen originalfärg i blågrått, sitthöjd 42 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ett ben med äldre lagning, lagad spricka
860240
2021-02-28