GERHARD NORDSTRÖM: Teatersällskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM (1925-2019): Teatersällskap, signerad och numrerad Gerhard Nordström 11/25, etsning på papper, bildmått ca. 32x42 cm.
PROVENIENS
Ernst Hugo Järegård, därefter i arv inom familjen.
I bilderna ovan visas också två foton från Ernst Hugo Järegårds hem med etsningen skymtandes i bakgrunden.
något gulnad, fuktfläckar på passepartouten
860289
2021-01-22