GERHARD NORDSTRÖM: Teatersällskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

GERHARD NORDSTRÖM (1925-2019): Teatersällskap, signerad och numrerad Gerhard Nordström 11/25, etsning på papper, bildmått ca. 32x42 cm.

PROVENIENS

Ernst Hugo Järegård, därefter i arv inom familjen.

I bilderna ovan visas också två foton från Ernst Hugo Järegårds hem med etsningen skymtandes i bakgrunden.

något gulnad, fuktfläckar på passepartouten

860289

2021-01-22