Kopia efter Jan Steens självporträtt spelandesluta

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopia efter Jan Steens självporträtt spelandes luta, sent 1800-tal, olja på duk fäst på pannå, 35 x 28,5 cm

Jan Steens självporträtt med luta från ca 1663-1665 finns på Thyssen-Bornemisza Museum i Madrid, Spanien.

Olja på duk fäst på pannå

860342

2021-01-23