Kopia efter Jan Steens självporträtt spelandesluta
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopia efter Jan Steens självporträtt spelandes luta, sent 1800-tal, olja på duk fäst på pannå, 35 x 28,5 cm
Jan Steens självporträtt med luta från ca 1663-1665 finns på Thyssen-Bornemisza Museum i Madrid, Spanien.
Olja på duk fäst på pannå
860342
2021-01-23