Kaffeservis 3 delar silver Råström

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ERIC RÅSTRÖM, kaffeservis, 3 dlr, silver, C. G. Råström, Stockholm 1956, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, sockerskål med invändig förgyllning, höjd ca 12-20,5 cm, total vikt inkl trähandtag ca 1560 g

Smärre bruksslitage, knopp på trähandtag borta

860357

2020-12-29