Börje Lindau Oblado - Blå station

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÖRJE LINDAU, stolar, 1 par, "Hövding", modell B8M, formgiven av Börje Lindau för Blå station, rygg och sits i formpressat tygklädd trä på snurrbar fot i svartlackat stål, sitthöjd ca 44, rygghöjd ca 92 cm

Ingår i auktionen Jultema

Slitage, repor

860360

2020-12-28