Park Avenue Hotell

Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell
Park Avenue Hotell

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOLAR, 10 st, Bodafors, från originalmöblemanget på Park Avenue Hotell, omkring 1950, ek, stoppade och klädda sitsar, märkta med plakett från Park Avenue samt märkta från tillverkaren, sittshöjd ca 46,5 cm.

2 stolar i samma utförande ej med på bild

Slitage, lagningar, fläckar, ostadiga, renoverade, senare ytbehandling och klädsel, 2 stolar med ej fastskruvade sitsar

860379

2021-01-10