Park Avenue Hotell
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 10 st, Bodafors, från originalmöblemanget på Park Avenue Hotell, omkring 1950, ek, stoppade och klädda sitsar, märkta med plakett från Park Avenue samt märkta från tillverkaren, sittshöjd ca 46,5 cm.
2 stolar i samma utförande ej med på bild
Slitage, lagningar, fläckar, ostadiga, renoverade, senare ytbehandling och klädsel, 2 stolar med ej fastskruvade sitsar
860379
2021-01-10