Carl Gabriel Wadell

Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell
Carl Gabriel Wadell

Såld för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

CARL GABRIEL WADELL (1865-1909): Auguste Viktoria av Schleswig-Holstein-Sonderburg-Augustenburgs bröllop med Kejsare Vilhelm II, Auguste Viktorias dans med Otto von Bismarck, signerad och daterad CG Wadell 91, olja på duk, 77 x 128 cm.

Uppfodrad på pannå, skador,lagningar, retuscher.

860380

2021-01-10