Konsolbord, 1700-talets andra hälft

Såld för:

16 500 SEK

Utropspris

18 000 SEK

KONSOLBORD, Louis XVI, träskuren dekor, sarg med nollgaller, fronten med fleurong och lagerfestonger, ben med pärlstav, fleuronger, spiralvridna fotavslut, träskiva med kälning, framtagen äldre bemålning, höjd 79, 79 x 44 cm

Smärre dekorskador, ställvisa lagningar och kompletteringar, retuscher

860417

2021-02-28