Konsolbord, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KONSOLBORD, Louis XVI, träskuren dekor, sarg med nollgaller, fronten med fleurong och lagerfestonger, ben med pärlstav, fleuronger, spiralvridna fotavslut, träskiva med kälning, framtagen äldre bemålning, höjd 79, 79 x 44 cm
Smärre dekorskador, ställvisa lagningar och kompletteringar, retuscher
860417
2021-02-28