Vas silver Wiwen Nilsson
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
WIWEN NILSSON, vas, sterlingsilver, Lund 1950, dekor med vågband vid mynning och bas, stämplad floral dekor upptill samt räfflad fotring, höjd ca 21 cm, vikt ca 683 g
Spår av invändig förgyllning, bruksslitage
860442
2020-12-29