Vas silver Wiwen Nilsson

Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson
Vas silver Wiwen Nilsson

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

WIWEN NILSSON, vas, sterlingsilver, Lund 1950, dekor med vågband vid mynning och bas, stämplad floral dekor upptill samt räfflad fotring, höjd ca 21 cm, vikt ca 683 g

Spår av invändig förgyllning, bruksslitage

860442

2020-12-29