Spegel, senbarock

Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock
Spegel, senbarock

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, senbarock, dekor i papier maché, förgylld med underliggande originalförgyllning, krönt av snäcka och kvinnobyst, dekor av akantus, girlanger, ymninghetshorn och ansiktsmaskaroner, silverfolierat glas, 126,5 x 49,5 cm

Smärre dekorskador, lagningar, något maskstungen, glaset anlupet

860582

2021-02-28