Spegel, senbarock
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGEL, senbarock, dekor i papier maché, förgylld med underliggande originalförgyllning, krönt av snäcka och kvinnobyst, dekor av akantus, girlanger, ymninghetshorn och ansiktsmaskaroner, silverfolierat glas, 126,5 x 49,5 cm
Smärre dekorskador, lagningar, något maskstungen, glaset anlupet
860582
2021-02-28