Fogelmönstret Gustafsberg
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAFSBERG, "Fogelmönstret", servisdelar, 1800-talets andra hälft, bestående av 8 djupa tallrikar, 16 mattallrikar, terrin med lock, lockkarott, stekfat
MIssfärgningar krackeleringar, ca 4+4 tallrikar med nagg och sprickor, lockkarotterns lock med spricka, terrinen med spricka samt lagat lock
860617
2020-12-30