Fogelmönstret Gustafsberg

Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg
Fogelmönstret Gustafsberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAFSBERG, "Fogelmönstret", servisdelar, 1800-talets andra hälft, bestående av 8 djupa tallrikar, 16 mattallrikar, terrin med lock, lockkarott, stekfat

MIssfärgningar krackeleringar, ca 4+4 tallrikar med nagg och sprickor, lockkarotterns lock med spricka, terrinen med spricka samt lagat lock

860617

2020-12-30