Corpus Christi, 1700-tal

Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal
Corpus Christi, 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CORPUS CHRISTI, 1700-tal, skulpterat och betsat trä, del av krucifix, Kristus avbildas enligt gotisk tradition som lidande, höjd 48 cm

Skador och lagningar

860628

2020-12-30