Uno och Östen Kristiansson ´´Plafo´´ plafond

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UNO och ÖSTEN KRISTIANSSON, "Plafo", plafond, 1900-talets andra hälft, formgivsningsår 1960, Luxus, teak med plastskärm, diameter ca 55 cm

Ingår i temaauktionen Modern Belysning

Bruksslitage, ej funktionmstestad, SAv garanterar ej funktionen

860787

2021-01-10