Uno och Östen Kristiansson ´´Plafo´´ plafond
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNO och ÖSTEN KRISTIANSSON, "Plafo", plafond, 1900-talets andra hälft, formgivsningsår 1960, Luxus, teak med plastskärm, diameter ca 55 cm
Ingår i temaauktionen Modern Belysning
Bruksslitage, ej funktionmstestad, SAv garanterar ej funktionen
860787
2021-01-10