Gräddkannor 2 st silver Sala omkr 1840
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHAN ERIK ÅHLÉN, gräddkannor, 2 st., silver, Sala 1841 resp. 1836, delvis godronnerade, låg fotkant, invändigt förgyllda, höjd 10 resp. 11,5 cm, vikt 71 resp. 93 g
lagningar
den senare med initialer på livet
860820
2020-12-30