Gräddkannor 2 st silver Sala omkr 1840

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHAN ERIK ÅHLÉN, gräddkannor, 2 st., silver, Sala 1841 resp. 1836, delvis godronnerade, låg fotkant, invändigt förgyllda, höjd 10 resp. 11,5 cm, vikt 71 resp. 93 g

lagningar
den senare med initialer på livet

860820

2020-12-30