Botaniska böcker

Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker
Botaniska böcker

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOTANISKA BÖCKER, 19 st, 1800-tal, svensk, dansk och tysk text, bla Högberg, Johan Daniel, "Svensk flora, innefattande sveriges phanerogamvexter", Lange, Joh., "Haandbog i den danske flora", Nageli, Karl Wilhelm, "Untersuchungen u¨ber niedere pilze aus dem Pflanzenphysiologischen institut in Mu¨nchen"

Ingår i tema "Botaniska böcker"

Fläckar, slitage, blyerts- och bläckskrift, 1 bok med lös framsida, ej fullt genomgångna

860863

2021-01-26