Matskedar silver

Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver
Matskedar silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSKEDAR, 12 st, silver, tidigt 1800-tal, snarlika i gammal fransk modell, varav 6 st Per Georg Fröberg Norrtälje, längd ca 20-22 cm, total vikt ca 577 g

Brukslitage, smärre bucklor, ett skedblad med bristning

860908

2020-12-31