Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 6 ljusarmar, 6 ljuspunkter, elektrifierad, prismor i klar- samt rökfärgat glas, höjd ca 85, diameter ca 60 cm

Skador: Ej funktionstestad, smärre bruksslitage, prismor med nagg

860928

2020-12-30