Helmer Osslund oljemålning
Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
HELMER OSSLUND (1866-1938): Landskap med kvarn, signerad, olja på smörpapper/papp-pannå, ca 21x40,5 cm.
Text a tergo: "Gammalt minne fr. Holand till Joy. Hej på dej! Och skrif med lif och fulla muggar man stå i å tuggar. Fast ondt de är om allt det der"
Zustandsbeschreibung
Krackeleringar
860957
2021-01-01