Helmer Osslund oljemålning

Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

HELMER OSSLUND (1866-1938): Landskap med kvarn, signerad, olja på smörpapper/papp-pannå, ca 21x40,5 cm.

Text a tergo: "Gammalt minne fr. Holand till Joy. Hej på dej! Och skrif med lif och fulla muggar man stå i å tuggar. Fast ondt de är om allt det der"

Zustandsbeschreibung

Krackeleringar

860957

2021-01-01