Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", servis, 26 dlr, Danmark, porslin, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, modell 10/1549, 12 assietter modell 10/1625, 1 sockerskål med lock, modell 10/1680, 1 kaffekanna, modell 10/1517
Skador: Sockerskålens lock med lagning
860972
2020-12-31