Höganäs Keramik lockurna

Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna
Höganäs Keramik lockurna

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

800 SEK

HÖGANÄS KERAMIK, form efter Edgar Böckman, lockurna, keramik, 1930-33, diameter 22 cm, höjd 32 cm

Ställvis krackelyr, mindre nagg på lockets innerring (synd ej med locket på)

861034

2021-01-06