Tumlare tespindel dosor mm silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TUMLARE, TESPINDEL, med svarvat benskaft, DOSOR, med lock, 2 st, SKEDAR, 14 st, varierande i storlek och utförande, silver, 18/1900-tal, skedarnas längd ca 10,5-22 cm, total vikt ca 383 g
Bucklor, skador, en dosa med skadat gångjärn
861040
2020-12-31