Tekanna 1700-tal William Smith

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA, silver, William Smith II London 1789, med trähandtag, punsad dekor, höjd ca 14 cm, total vikt 417 g

Skadat handtag, knopp saknas, pip m smärre bucklor, med gravur "D"

861056

2020-12-31