Karmstol gustaviansk stil
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, sent 1800-tal, vitmålad med rödmålade och bronserade detaljer, skuren dekor, klädd med randig textil, sittshöjd ca 43/40 cm.
Slitage, sprickor, , mindre skador, lagningar, senare målning samt klädsel, söm i ryggbrickan har släppt.
861093
2021-01-07