Karmstol gustaviansk stil

Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARMSTOL, gustaviansk stil, sent 1800-tal, vitmålad med rödmålade och bronserade detaljer, skuren dekor, klädd med randig textil, sittshöjd ca 43/40 cm.

Slitage, sprickor, , mindre skador, lagningar, senare målning samt klädsel, söm i ryggbrickan har släppt.

861093

2021-01-07