Bordspendyl Brunfaut
Klubbat för:
1 200 SEK
2 000 SEK
BORDSPENDYL, Brunfaut, sent 1800-tal, bronserad och förgylld metall, alabaster, urverk märkt "Japy Freres", verknr 8559 /8471 /57, pendel medföljer, emaljerad urtavla, mått 33x12x34 cm
Åldersrelaterat skick med mindre bristning och emaljskador, smärre nagg, nyckel saknas
861117
2021-01-11