"Miró Lithographs III "

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOK, "Miró Lithographs III ", Joan Teixidor, Maeght éditeur, 1976, folio i förlagets linneband med illustrerat skyddsomslag, verkförteckning över Miro´s litografier mellan 1964 och 1969, innehåller sex osignerade originallitografier inklusive omslaget, 33 x 26 cm.

Bruksslitage, omslaget med skador.

861121

2021-01-11