Snusdosa silver med guldmynt

Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt
Snusdosa silver med guldmynt

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SNUSDOSA, silver, GAB, 1919, graverad jugenddekor, invändigt förgylld, pålagtmynt 1 dukat, 1860-tal i 21,6 K guld, höjd 23, 80x43 mm, undersida med gåvogravyr "Erik Eriksson på 50 årsdagen av Söderby-Karls Fornminnesförening"

Sliten förgyllning, mindre buckla

861122

2021-01-05