Skål och miniatyrtekanna porslin, Kina/Japan

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYRTEKANNA & SKÅL, Japan/Kina, 1800-1900-tal, polykromt bemålad dekor, skålen med dekor av figurer, höjd 6,5-8 cm

Tekanna och skål med lagningar och nagg, tekannans lock av trä

861161

2021-01-23