Ljuskrona 1800-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-tal, 12 ljusarmar, kläddi glas, mittstång med glas samt spira, behängd i olikformade prismor, elektrifierad, höjd ca 118, diameter 95 cm
Kablar i behov av översyn, prismor med nagg förekommer, enstaka saknas
861215
2021-01-04