Ljuskrona 1800-tal

Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal
Ljuskrona 1800-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-tal, 12 ljusarmar, kläddi glas, mittstång med glas samt spira, behängd i olikformade prismor, elektrifierad, höjd ca 118, diameter 95 cm

Kablar i behov av översyn, prismor med nagg förekommer, enstaka saknas

861215

2021-01-04