Pepperbox 1800-tal IEH
Klubbat för:
3 200 SEK
4 000 SEK
REVOLVER, så kallad "Pepperbox", slaglås, pipknippet är handroterat, fyrpipig i mässing, märkt IEH, (J. Engholm) 1800-talets mitt, längd ca 21 cm
Slitage, lös ring i mässing, hanen hakar upp i båda lägena
861227
2021-01-04