Lennart Segerstråle oljemålning
Klubbat för:
200 EUR
Utropspris
300 EUR
LENNART SEGERSTRÅLE (1892-1975) Kristus i ruinerna, signerad samt daterad 1965, olja på pannå, 61x85 cm
Förarbete till altartavlan i Kaleva kyrka, Tammerfors
Utställning: Tre generationer, Ekenäs museum 19.2-15.3 1987
861303
2021-01-04