Lennart Segerstråle oljemålning

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

300 EUR

LENNART SEGERSTRÅLE (1892-1975) Kristus i ruinerna, signerad samt daterad 1965, olja på pannå, 61x85 cm

Förarbete till altartavlan i Kaleva kyrka, Tammerfors
Utställning: Tre generationer, Ekenäs museum 19.2-15.3 1987

861303

2021-01-04