Lykta sent 1800-tal

Lykta sent 1800-tal
Lykta sent 1800-tal
Lykta sent 1800-tal
Lykta sent 1800-tal
Lykta sent 1800-tal
Lykta sent 1800-tal

Såld för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

MÅNSKENSAMPEL / MÅNSKENSLYKTA, sent 1800-tal, kupa av rött glas med etsad dekor, metalldelar i pressad mässingsplåt, kedupphängning, total höjd 55 cm, diameter ca 25 cm.

Lätt slitage

861319

2021-01-13