Ewa Rudling Bengt Lindström

Ewa Rudling Bengt Lindström
Ewa Rudling Bengt Lindström

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Bengt Lindström", fotografi, signerad Ewa Rudling Paris, 5/20, bildmått ca 45,5x30,5 cm

BENGT LINDSTRÖM i Paris-ateljén på 1970-talet, där han målade mitt porträtt, som hamnade hos en rysk samlare.
En färgstark kraftkarl och kul kompis från Sundsvall.

861459

2021-01-11