Stekfat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, längd ca 41 cm

Slitage, repor, lagning

861484

2021-01-09