Såssnipa Kina 1700-tal

Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal
Såssnipa Kina 1700-tal

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, höjd ca 9, längd 18 cm

Hänkeln med lagning, nagg

861490

2021-01-09